by NikolaTesla

Програм манифестације „Дани Николе Тесле 2024.“
Међународна конференција
Локација: Београд, Коларчев народни универзитет

УТОРАК, 09. јул 2024.г. 10.00 (од 9.30 регистрација учесника) – 18.00
Модератори: Јасмина Стоиљковић и Милица Савић
• Никола Лончар – Уводна реч у име Теслине научне фондације
• Мирољуб Нестеровић – Отварање конференције
• Милица Савић, Јасмина Стоиљковић – Презентација програма конференције
• Никола Лончар, Предраг Карасовић, Срђан Сотиров – ТНФ 20 година очувања Теслиног наслеђа
• Проф. др Драган Станић – Никола Тесла и Матица српска
• Владимир Јеленковић – Тесла у карикатури
• Проф. др Јелица Стефановиц-Стамбук – Иновативна грађанаска дипломатија душе и ума Теслиног народа – проналазак превазилажења граница човекољубивим баштињењем културе, научног стваралаштва и језика за спајање дијаспоре, матице и света у дигиталном добу
• Данијела Вучићевић, Центар за промоцију науке – Наука и иновације у друштву за друштво
• Дијана Перић – Активности Никола Тесла клуба Сан Дијегу
• Проф. др Мирјана Стојановић Тривановић –Теслини клубови у Републици Српској
• Милан Ђурић, Будимпешта – Никола Тесла клуб Будимпешта
• Маргарета Секуловић, Сузана Петровић – Никола Тесла клуб у ОШ „Свети Сава” у Пожаревцу
• Јадранко Даниловић – Никола Тесла клуб из Холандије –Корак у будућност
• Маја Цветковић Сотиров – Улога дечје књижевности у Теслиним клубовима и Теслиној научној фондацији
• Тим Теслине научне фондације – Награде литерарног конкурса
• Др Момир Дуњић – “Револуционарни Приступи Дијагностици: БДОРТ Техника и Теслина Визија Енергије”
• Сузана Гвозденовић Пузовић – Представљање програма за дијаспору РТС, Емисија „Србија на вези“
• Др Злата Бијелић Ковачевић – Очување српског језика у Српској заједници у Аризони
• Протојер-ставорофор Слободан Лалић – Активности Српске православне опште гимназије “Кантакузина Катарина Бранковић” у Загребу
• Др Мирјана Божић, др Милена Давидовић – „Теслин свет – тема Младог физичара, број 104″
• Миодраг Матељевић – Никола Тесла и физика
• Вељко Милковић – Презентација, награда
• Тамара Ђого – Зелена агенда – еко генерације за будуће паметне градове
• Проф. др Данијела Ђукић-Ћосић – Никола Тесла о токсичним супстанцама и очувању животне средине
• Бранимир Павловић – Удружење „Жута Фока“ Сирмиум

13.30 – 14.15 ПАУЗА Коктел ручак

• Рада Комазец – Никола Тесла у књижевности
• Милорад Арлов, Зоран Аџић – Тесла Градишка и парк
• Јелена Киш – Културна дипломатија
• Самјуел Мејсон (Samuel Mason) – Културна дипломатија
• Др Кристен Инверсен (Kristen Iversen PhD) – Никола Тесла у Њујорку
• Др Здравко Ранисављевић – Како смо заштитили ансамбал народних песама „Коло“ у Унеску (UNESCO)
• Никола Лончар – Теслина научна фондација и културна дипломатија
• Весна Јовановић – Како смо постали промотери српске културе и културне баштине
• Др Владимир Димитријевић – Страдање Теслиног народа у 20. веку
• Владо Маркановић – Планетарни Тесла
• Радован Лемаић – Пројекат изградње Теслиног торња на Фрушкој гори
• Драгана Томић, Душан Томић –'”Educa-Mondo”-језички цивилизацијски камп за децу из дијаспоре, „Путовање кроз време-путовање кроз Србију”.
• Сања Симић де Граф – „Тематско планирање и мултидисциплинаран приступ у настави-обележавања Дана Николе Тесле кроз интегративну наставу и сарадњу више школа”
• Радмила Сатарић – Дечја година са Николом Теслом
• Катарина Дрекић – Презентација романа „Империја ума“
• Др Дуња Поповић – Тесла у „Рату струја“ – приказ драме
• Др Душанка Градишки Иванова – Тесла, господар муња – балетски пројекат
• Иван Васев – Активности Тесла форума из Аустралије
• Весна Картал – Представљање Тесла бокса
• Дејана Милосављевић – Николин чудесни свет у уметности
• Оливера Штрбац Станишић – Фондација Конрас – Игра камених перли – образовне радионице за децу

18.00 ЗАВРШЕТАК ПРОГРАМА

Организатор задржава пуна права на све измене програма конференције.